Loading...

Korenie

Filtrovať produkty
Počet produktov: 12

Mletá citrónová kôra, 30 g - Grešík

Citrónová kôra mletá Grešík. Balenie 30 g.

2,70 €
9 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Perníkové korenie 40 g - Grešík

Perinkové korenie Grešík. Balenie 40 g.

3,00 €
7.5 € / 100g

Nie je na sklade

Škorica celá 8 cm (100 g) - Koření

Celá škorica (škoricovník čínsky). Balenie: 100 g.

5,90 €
5.9 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Mletý klinček (50 g) - Koření

Korenie klinček mletý je ideálne na dochutenie múčnikov i kompótov. Balenie 50 g.

3,30 €
6.6 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Badián celý (50 g) - celé hviezdy aj lámané kúsky korenia - Koření

Badian – v balení nájdete celé hviezdy aj drobné kúsky. Balenie 50 g.

2,30 €
4.6 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Škorica cejlónska mletá 50 g - Grešík

Škorica cejlónska mletá Grešík. Balenie 50 g.

2,60 €
5.2 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Muškátový oriešok celý, 3 ks - Grešík

Muškátový oriešok celý, 3 ks v balení Grešík

2,00 €

Na sklade 4 ks

Zázvor mletý (50 g) - Koření

Mletý zázvor sa pripravuje z koreňov rovnomennej rastliny. Balenie 50 g.

1,80 €
3.6 € / 100g

Na sklade posledné 3 kusy
Akcia
Mäta mletá (50 g) - Koření

Mäta mletá (50 g) - Koření

Sušená mäta kučeravá — ideálne na dochutenie mäsových a rybacích jedál, tiež výborná do nápojov a lik

1,10 €
2.2 € / 100g

Na sklade posledné 2 kusy

Badian mletý (50 g) — korenie - Koření

Badián mletý je vyrobený z lesklých semien plodov badiánu. Balenie 50 g.

3,20 €
6.4 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Klinček celý (50 g) - Koření

Klinček celý – balenie 50 g

2,40 €
4.8 € / 100g

Na sklade > 5 ks

Perníkové korenie extra (50 g) - Koření

Perníkové korenie extra. Balenie: 50 g.

2,20 €
4.4 € / 100g

Nie je na sklade

Korenie je základom každej kuchyne, bez neho by žiadne jedlo nemalo chuť. Korenie zohráva dôležitú úlohu aj v cukrovinkách. Soľ je, samozrejme, nenahraditeľná a korenie je na prvom mieste, ale existuje mnoho ďalších obľúbených korenín. Korenie sa delí podľa chuti do skupín: korenisté (zázvor, vanilka, škorica), bylinkové (bazalka, rozmarín, majoránka) a zeleninové (cibuľa, paprika, cesnak). Čoraz obľúbenejšie sú však aj koreniny na rôzne sladkosti, nielen studené, ale aj pečené. Bez korenia by pečivo alebo zákusky neboli také aromatické a chutné. Ďalšou výhodou je, že majú liečivé, dekoratívne a farbiace vlastnosti. Ťažko si predstaviť perník bez perníkového korenia alebo jablkový koláč bez škorice, a to je len vrchol korenín v cukrárstve a ich použitia na prípravu alebo zdobenie pečiva a dezertov. Známe koreniny používané v cukrovinkách sú využívané časti rastlín vrátane listov, plodov, stoniek, odnoží a koreňov. Niektoré sa používajú čerstvé, iné sušené, ďalšie spracované, mleté alebo celé. Medzi niektoré z korenín v našom sortimente patrí okrem iného klinček, badyán, perníkové korenie, zázvor, mäta alebo citrónová kôra. Môžu sa používať jednotlivo alebo ako zmesi, v závislosti od účelu a použitia pri danom pečení. Bohužiaľ, rýchlo strácajú svoju arómu a chuť, preto by ste ich nemali zabúdať správne skladovať a pridávať do svojich pokrmov.

Top produkty sa triedia podľa predaja a skladovej dostupnosti, potom sa náhodne pridávajú produkty v zľave a nové produkty.